«

»

Chanel No. 19

Chanel No. 19

Je chladnější zářijové ráno. Lidé se teprve probouzejí, vstávají ze svých postelí a líně otevírají okna dokořán. Decentní elegantní žena se prochází čerstvě vyčištěnou pařížskou ulicí. Na sobě má kostýmek v pastelových barvách, světlé lodičky a celý oděv je doplněný kloboučkem a psaníčkem. A věk? Něco mezi dvaceti a sedmdesáti. Její štíhlé tělo se nenápadně posouvá krůček po krůčku vpřed. Kam asi míří, do práce nebo spíš na kávu s přítelkyní? To je tajemství.

 
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Chanel No. 19

Chanel No. 19 spatřila světlo světa již roku 1971. Jejím tvůrcem byl Henri Robert. Vůně sklidila takový ohlas, že se stala již o dva roky později nejlepším parfémem roku 1973 v rámci prestižního ocenění FIFI.

Tato vůně je charakterizovaná jako květinově zelená. Základ je sestaven z virginského cedrového dřeva, haitského vetiveru a vzácného dřeva gaiac z Paraguaye. Srdce je složeno z florentinského kosatce, francouzského narcisu a jarní růže. Svrchní tóny hlavy pak tvoří perský galbanum a neroli. A jaký je celkový dojem? V této vůni převládá dřevo. Najdeme tam také kůži a květiny, těch však o trochu méně. Cítit je i zelená tráva a mýdlo.

 


Vůně je osobitá, hřejivá, luxusní. Nějaký čas si její nositelka počká, než se vůně plně rozvine. Je to holt už starší klasika, ale v kladném slova smyslu. Stará dobrý klasika. Na konci už převládá orientální tón. Někomu může tato vůně připadat i jako chladná a asexuální. Určitě není křiklavá a prvoplánově sexy. Hlavní ovšem je, aby se líbila vám. Vhodná je zejména na podzim a zimu.

Chanel No. 19 se prodává v balení o 35, 50 a 100 ml v podobě toaletní nebo parfémové vody. Mezi oběma variantami je však obrovský rozdíl. Zatímco parfémová voda je pudrová a mnohem sladší (ale ne sladká), toaletní voda je hořká a připomíná spíš pánský parfém. Chanel No. 19. je luxus, za který je nutno náležitě zaplatit. Tato investice se ovšem rozhodně vyplatí!

 

Parfém Chanel No. 19 nabízí:

E-shop Objem Cena
Parfemy.cz 50 ml 1729,- Kč
     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>