»

Jak nosit vůni

Jak nosit vůni

Výběr vůně by se měl odvíjet nejen v závislosti na denní době a příležitosti, ale také na ročním období. Na denní nošení jsou vhodné lehčí svěží, ovocné, květinové, citrusové vůně, zatímco na večer nebo pro slavnostní příležistosti se hodí těžší orientální, kořenité nebo vanilkové vůně. Stejně tak teplejším jarním a letním dnům sluší lehké svěží vůně, naproti tomu podzimu a zimě kralují těžší kořenité parfémy.

Nyní si objasníme, jak a kam vůni nanášet. Pravidlo číslo jedna: vůně nesmí obtěžovat vás ani okolí. Nanášejte ji proto uměřeně. Platí zde dvojnásob, že méně znamená více. Pro optimální rozvinutí vůně jsou nejvhodnější teplá místa s vysokým prokrvením. Pánové zpravidla aplikují vůni na krk, obličej nebo hruď. Dámy mají výběr mnohem širší. Toaletní či parfémovou vodu mohou nanést na krk, dekolt, zápěstí, ale i do kolenních jamek či do právě umytých vlasů. Vhodná je i aplikace na oblečení, vůně se krásně vyjímá například na kožešinách. Nanesou-li dámy vůni na spodní okraj sukně, bude za nimi vlát jako voňavý závoj. Čistý parfém se aplikuje za ušní boltec nebo na krk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>