«

»

Dior Poison

Dior Poison

První vůní, která založila dnes již legendární kolekci „jedovek“, byla toaletní voda Poison. Edouard Flechier ji vytvořil již roku 1985 a vůně se na prvních příčkách prodejnosti drží dodnes. O její kvalitě svědčí i skutečnost, že získala prestižní ocenění FIFI o pouhé dva roky později, než byla uvedena na trh. Na prahu nového milénia, roku 2000, pak definitivně vstoupila do parfémové Síně slávy.

Dior Poison

Poison se řadí mezi květinově orientální vůně. Květiny tam jsou, orient také, přesto je tato vůně výrazně odlišná od ostatních totožně klasifikovaných vůní. Celkově se dá říci, že Poison voní spíše jako bylinky nebo lékárna. Základ obsahuje cedr, vetiver, santal, musk, heliotrope, vanilku a opoponax. Srdce ukrývá tuberózu, růži, ylang – ylang, cernace, konvalinky a jasmín. Hlava vůně je potom složena z švestky, koriandru, anýzu a růžového dřeva.

Jak už sám název parfému (Poison, v překladu jed) napovídá, nejedná se o žádnou lehoučkou vůni, ba právě naopak. Flakón, připomínající nádobu na jed, dojem ještě umocňuje. Vůně je omamná, temná a nezaměnitelná s žádnou jinou. Vydrží vonět velice dlouho, a to stačí aplikovat minimální množství.


Dámě, která ji nosí, musí sednout. Ano, dámě. Těžko si lze tuto vůni představit na puberťačce v otrhaných džínách. Hodí se k elegantním tmavovláskám bez rozdílu věku, s výjimkou těch nedospělých. Je vhodná zejména na slavnostní události, ne na běžné nošení do práce. Nekupujte si ji bez vyzkoušení. Při zkoušení buďte trpělivá, chvíli trvá, než se rozvine. Poison je vůně pěkná, zajímavá, avšak málokdo ji může nosit. Stejně tak jako z ní můžete být nadšená, může vás dokonale otrávit.

Poison seženete v podobě toaletní vody o objemu 100 ml. Za našimi hranicemi není problém koupit i další výrobky z této řady, jako například tělové mléko, deodorant, tělový krém nebo dokonce čistý parfémový extrakt.

Na revoluční úspěch toaletní vody Poison navázal Dior dalšími vůněmi z této kolekce. Patří k nim Hypnotic Poison a jeho nová verze Hypnotic Poison Sensuelle, Pure Poison a Midnight Poison. Ať už si pořídíte kteroukoliv z nich, zaručeně budete originální, tajemná a nepřehlédnutelná!

Parfém Dior Poison nabízí:

E-shop Objem Cena
Luxus-parfemy.cz 100 ml 2037,- Kč
Parfemy.cz 100 ml 2270,- Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>