«

»

YSL Opium

YSL Opium

Opium z dílny módního návrháře YSL je klenotem mezi orientálními vůněmi. Vůně vznikla roku 1997, stala se nejlepší vůní roku 1979, a roku 1993 byla dokonce zařazena do Síně slávy (FIFI).

Yves Saint Laurent Opium

Opium je klasifikováno jako orientální kořenitá vůně. Základ tvoří abdanum, myrha, cedrové dřevo, santalové dřevo, pačuli a vetiver. Srdce je složeno z konvalinky, skořice, růže, jasmínu, broskve, karafiátu a kosatce. Hlava pak z mandarinky, švestky, hřebíčku, pepře, koriandru a bazalky.

Tuto vůni v České republice seženete nejčastěji v podobě toaletní nebo parfémové vody o objemu 30, 50, 90 nebo 100 ml. V zahraničí je k dostání i jako vysoce koncentrovaný čistý parfém s objemem 7,5 ml.

Jedná se o velice výraznou vůni, stačí aplikovat i jediný střik a budete intenzivně vonět až do večera. V průběhu času se mění. Ze začátku je svěží a postupem času sušší a sušší. Na spoustu mužů působí jako afrodiziakum, budete pro ně neodolatelná.


Opium se hodí spíše na ženy od středního věku. Znám však i mladé dívky, kterým velice sluší. Pozor, na každé ženě voní jinak. Jestliže na jedné se rozvoní skvostně, neznamená to, že na jiné nebude s prominutím zatuchle smrdět. Opium si proto před koupí důkladně vyzkoušejte.

Tato vůně je vhodná zjeména na podzim a na zimu, zkrátka do chladnějšího počasí. Jeho milovnice si ho však neodepřou ani za horkých letních dnů. Je všeobecně známo, že bez Opia se neobejde ani zpěvačka Lucie Bílá.

Na podzim roku 2009 změnila vůně flakón, který se od původního značně liší.
Design tohoto nového flakonu vyvinul umělecký ředitel YSL Fabien Baron a Stefano Pilati. Nový obal je doprovázen i vlastní reklamní kampaní, jejíž tvaří je britská modelka Karen Elson.

V současné době jsou na trhu i mnohé jeho variace jako například Opium Eau d’Été, Opium Fraîcheur d’Orient, Opium Fleur de Shanghai, Opium Fleur Imperiale, Opium Eau d’Orient Orchidée de Chine, Opium Elixir Voluptueux či Opium Poésie de Chine.

Na konci roku 2010 vstoupila na trh i jeho nová verze nazvaná Belle d´Opium, která se svým převážně ovocným složením od té původní zásadně liší.

Má-li rád váš partner těžší vůně, jistě ho potěšíte pánskou varianta Opia.

Parfém Yves Saint Laurent Opium nabízí:

E-shop Objem Cena
     
Parfémy.cz 90 ml 1525,- Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>