«

»

Chanel No.5
Nadčasová klasika mezi klasickými vůněmi. To je slavná vůně Chanel No. 5. Matka všech moderních vůní a symbol ženskosti zároveň.

Chanel No. 5

Chanel No. 5 se řadí mezi ty úplně nejstarší vůně, které jsou na trhu dodnes. Již roku 1921 ji jako součást sady devíti vůní vyrobil Ernest Beaux. Jeho záměrem bylo vytvořit repliku vůně Coco Chanel přidáním aldehydů. Ačkoliv dnes jsou aldehydy vnímány jako staromódní, v roce vzniku byly revoluční součástí složení.

Co se charakteristiky týče, Chanel No. 5 patří mezi květinově aldehydové vůně. Základ je složen ze santalu, vetiveru a vanilky, srdce z absolutního jasmínu z Grasse a absolutní májové růže. Hlavu tvoří neroli, ylang-ylang a aldehydy. Kvůli aldehydům trvá zhruba hodinu, než se vůně rozvine. Nelze ji porovnat s žádnou jinou, je totiž naprosto odlišná.
Dokonale namalovaná dáma s upravenými vlasy, elegantním kostýmkem, s lodičkami na nohou a luxusní kabelkou v ruce… Samozřejme navoněná No. 5 od Chanel. Tak by se dala popsat typická nositelka této fenomenální vůně. Používá ji například Claudia Schiffer a Nicole Kidman. Legendární Marilyn Monroe dokonce tvrdila, že chodí spát oblečená pouze do Chanel No. 5.

Zpočátku je vůně elegantní, vhodná spíše na starší ženu, ale za chvíli se rozvoní příjemně i na mladé slečně. Nezáleží ani tak na věku nositelky, jako spíš na jejím vystupování. To by mělo být stejně jako vůně velmi elegantní. Jediná nevýhoda Chanel No. 5 spočívá v tom, že vyžaduje vhodné Ph pokožky. Ne na každé totiž voní tak, jak by měla. Žena, která si tuto vůni oblíbí, už zpravidla žádnou jinou hledat nebude.

Chanel No. 5 je jedna z deseti nejprodávanějších vůní celého světa. Bezkonkurenční, nesmrtelná klasika, čemuž odpovídá i její vyšší cena. Chanel No. 5 seženete v podobě toaletní a parfémové vody nebo čistého parfému. Toaletní či parfémová voda je k dostání o objemu 35, 50 a 100 ml. Praktické je i balení tří vůní o objemu 20 ml, jako stvořené do kabelky.

Pokud sháníte jemnější a lehčí variantu této vůně, vyzkoušejte Chanel No. 5 Eau Premiere. Jedná se o modernější verzi klasiky.

Snad ani není třeba zmiňovat, že vůně Chanel No. 5 vstoupila do Síně slávy v rámci ocenění FIFI, a to roku 1987.

Parfém Chanel No. 5 nabízí:

E-shop Objem Cena
     
Parfemy.cz 100 ml 3729,- Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>