«

»

Chanel Coco
Zralá tmavovlasá žena, oblečená do saténového župánku, odpočívá ve svém přepychovém domě na luxusní pohovce, vedle sebe rozečtený obsáhlý román od Dostojevského, na stolečku nedopitá sklenička likéru a jako kulisa hraje v potemnělém pokoji Beethovenova Osudová. Z rohu ji nenápadně pozoruje líná perská kočka a ani papoušek kakadu ve zlaté klícce se neopováží svou majitelku vyrušit. Navečer vyjde tato dáma v drahé černé róbě spolu se svým mužem do divadla na slavnostní premiéru. Jak jinak než jako VIP hosté. Tak nějak by mohla vypadat typická nositelka vůně Coco od Chanel.

Chanel Coco

Roku 1984 ji sestavil Jacques Polge a tvar flakónu navrhl Jacques Helleu. Vůně je dnes již klasikou mezi klasikami a v roce 1996 byla v rámci prestižního ocenění FIFI zařazena do síně slávy.

Coco od Chanel je klasifikovaná jako orientálně kořenitá vůně. Základ ukrývá brazilskou a venezuelskou fazoli tonku, indonéskou pačuli a somálský opopanax. Srdce tvoří absolutní růže a jasmín, ylang-ylang z Mayotte a tuniský pomerančový květ. Hlava se skládá z jediné ingredience, a to ze sicilské mandarinky.

Vůně symbolizuje eleganci a luxus. Je sytá, hebká, hřejivá a hodí se zejména na zimu. Má neuvěřitelnou výdrž, na těle voní dlouhých 12 hodin, o oblečení ani nemluvě. Byla stvořena výhradně pro večerní nošení. Je těžká. Hodně těžká. Nádherně se proto vyjímá na kožešinách. Stačí jednou dvakrát stříknout a vůně se za vámi bude šířit dlouho a intenzivně. Méně znamená více.

Coco Chanel patří mezi ty nejdražší vůně na trhu, ale za své peníze dostanete skutečnou kvalitu a rozhodně nebudete litovat. Prodává se jako toaletní nebo parfémová voda o objemu 35, 50 a 100 ml. Obecně sluší spíš ženám nad 40 let, a když už po ní sáhnou mladší ženy a dívky, bývá to svěžejší toaletní voda. Pro ně je vhodná také její mladší verze Coco Mademoiselle.

Parfém Chanel Coco nabízí:

E-shop Objem Cena
     
Parfemy.cz 100 ml 2690,- Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>