«

»

Miss Dior Chérie

Mladá dívka s blonďatými lokýnkami kráčí v růžových šatech letní ulicí, na vodítku čivavu a v hlavě plno romantických snů… Tak vypadá typická nositelka vůně Miss Dior Chérie.

Miss Dior Chérie

Tato vůně navázala na klasickou, dnes již zastaralou vůni Miss Dior z roku 1947, a přivedla ji do moderní podoby. Stejně tak tomu bylo i s jejím flakónem. Vůni Miss Dior Chérie vytvořili roku 2005 Christine Nagel a John Galliano. Ten uvedl, že inspirací mu byla píseň My Cherie Amour od Stivie Wonder. Dodal, že nechtěl pominout klasickou Miss Dior, jen ji chtěl sestavit jako sladší a svůdnější verzi pro mladé dívky dnešní doby. Cílem zkrátka bylo zapůsobit na moderní mladou ženu, která si věří a dovede se rozhodovat. Tváří parfému se stala Riley Keough, nejstarší Elvisova vnučka.

Miss Dior Chérie je ovocná chypre vůně. Základ se skládá z pačuli a křišťálového pižma, srdce z fialky, růžového jasmínu, karamelizovaného popcornu a jahodového šerbetu. Hlavu tvoří zelená tangerinka a lístky jahodníku. Právě jahody jsou ve složení cítit nejvíce. Jahody rozmačkané s cukrem a trochou karamelu… Mimochodem, „Chérie“ znamená v překladu „miláček“.

 


Jak z úvodních vět vyplývá, vůně je zejména pro mladé romantické dívky, čemuž odpovídá i její růžová barva. Pokud sladké vůně nemusíte, raději se poohlédněte po jiné. Nejvhodnější je aplikovat vůni na dekolt, krk, zápěstí a pod kolena. Cena není zrovna nízká, jedná se o kvalitní značkovou vůni, která vydrží na těle vonět až dvacet hodin, na oblečení ještě déle.

Miss Dior Chérie je na trhu v podobě toaletní a parfémové vody o objemu 30, 50 a 100 ml. Dále si můžete přikoupit i deodorant ve spreji, sprchový gel, tělové mléko a tělový pudr. V České republice je ovšem seženete pouze vzácně.

Můžete vyzkoušet i její varianty Miss Dior Chérie Blooming Bouquet nebo novinku roku 2009 Miss Dior Cherie L´Eau. Velice podobná je i Coco Mademoiselle od Chanel.

Parfém Miss Dior Chérie nabízí:

E-shop Objem Cena
     
Parfemy.cz 100 ml 2090,- Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>